Dövme Fiyatlandırma


Vücudumuzdaki Dövmelerin Fiyatlandırılması

Günümüzde birçok insan dövme yaptırmayı tercih ettiğinden Dövme Fiyatlandırma  ile ilgili bilgi almak istemektedir. Dövme sanatı çoğunlukla gençlerin dikkatini çekmektedir. Günden güne dövme yaptırmak isteyen insanların sayısı giderek artıyor. Dövme insanın derisinin üzerine yapılmakta olan şekil ve desenlerin geneli olarak adlandırılır. Dövmenin kalıcı dövme ve geçici dövme gibi çeşitleri mevcuttur. Kalıcı dövmelerin çıkartılması oldukça güçtür. Bunun için lazer yöntemi uygulanır. Bunun dışında silinmesi yok edilmesi mümkün değildir. Geçici dövme ise insan derisi üzerinde bir süre durduktan sonra zamanla aşınır ve yok olur. Bazı insanlar bu nedenle geçici dövmeyi de tercih edebilmektedir. Yukarda da bahsettiğimiz üzere özellikle gençler dövme yaptırmak için çok istekli olabiliyorlar.

Günümüz ortamında birçok merkezi yada yerel olarak dövmecilere rastlamaktayız. Birbirinden eşsiz güzel desenleri panolarına asan bu dükkânlar Dövme Fiyatlandırma konusunda farklı seyirler gösterebilmektedir. Dövme fiyatlarını belirleyen en önemli nokta dövmenin ne türde yapılacak olmasıdır. Bununla birlikte dövmenin boyu ve ölçüsü de oldukça büyük önem taşır. Dövme yapan yerlerin pek çoğu dövmenin tribal dövme, gölgeli dövme, portre dövme, renkli dövme ve yazı gibi türlere göre ayırım yapmaktadır. Dövme hesaplayıcısıyla bu dövme türlerinden birisini seçtikten sonra boyunu ve enini girdikten sonra dövmenin fiyatının ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Tribal dövme çeşidi en eski dövme türlerinden birisi olarak karşımıza çıkar. Geleneksel olarak bilinen bu dövme türü tahminen fiyatı 150 ile 250 tl arasında değişir. Tribal dövme fiyatları çizime göre değişiklik göstermektedir. Renkli dövmeye değinmemiz gerekirse adından da anlaşılacağı üzere her türden renkli dövmeyi içerisinde barındırmaktadır. Farklı desenlerin ve renklerin kullanılmakta olduğu bu dövme türünün fiyatı ise 400 ile 480 tl arasında değişir. Buna nazaran kalıcı dövmelerde çeşitli gölgelendirme teknikleri kullanılır. Bu Dövme Fiyatlandırma  da oldukça etkili bir husustur. Gölgelendirmede dövmeyi yapan kişi açığa doğru açık renkler kullanımı yapmaktadır. Bu sırada makineyi hızlandırıp yavaşlatarak da hareket etmektedir. Özel gölgelendirme türlerinin uygulanmakta olduğu gölgeli dövmelerin fiyatları 200 ile 300 tl arasında değişir.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.